به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جویندر راستای برگزاری اقدامات فرهنگی در مدارس، و به مناسبت چهل و یکمین بهار انقلاب نشست کتاب خوان مدرسه ای بهمن ماه سال 1398 توسط کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب در محل مدرسه شهید منتظری برگزار شد .طی این نشست کتاب درود بر برادر ارتشی.نوشته حمید رضا شاه آبادی.( حميدرضا شاه آبادي در اين كتاب وقايع پيوستن ارتش به ملت را با روزشمار وقايع از تاريخ 13بهمن 1357 تا روزهاي پيروزي انقلاب با بياني ساده و شيوا براي نوجواناني كه در آن روزهاي خروش و غرور انقلابي حضور نداشتند به تصوير كشيده است و با استفاده از سخنان و رهنمودهاي امام خميني (ره) كه در آن روزها راه گشاي مردم و سربازان و فرماندهان ارتشي بود وقايع و اتفاقات انقلاب را بازگو مي نمايد.
همچنين نويسنده در اين كتاب با اشاره به شعارهايي كه از سوي مردم و سربازان به گوش مي رسيد، خواننده را با حال و هواي انقلابي و شور و خروشي كه بين مردم بود آشنا مي كند.)از سری کتاب های کتابخوان ماه(بهمن ماه 1398) معرفی شده از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور توسط آقای سعید فیضی مسئول کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب برای دانش آموزان معرفی شد دیگر کتاب های معرفی شده در این نشست به شرح زیر می باشد.

درون بدن/ نویسنده: سالی مورگان/ارائه دهند:علیرضا نقابی/دانش آموز

کتابی علمی در مورد بدن انسان ماهیچه ها و قلب و اندام دیگر بدن به زبان ساده

حکایاتی از مثنوی معنوی/ نویسنده: راضیه ایمانی/ ارائه دهنده :علی یوسف آبادی/ دانش آموز

شامل حکایت های مختلف و پند آموز از کتاب مثنوی معنوی مولانا به زبان ساده

علوم ترسناک: دانشمندان زحمتکش/ نویسنده : نیک آرنولد/ ارائه دهنده : رضا کلاته میمری/ دانش آموز

دانشمندان زحمتکش شما را به عمق زندگی دردناک دانشمندان و کشف های آنان.از اولین مخ دارهای یونان باستان گرفته تا نابغه های روزگار نوین میبرد.بخوانید و با دستاوردهای درخشان،آزمایش های انفجاری و برخی از ناکامی های غم انگیز آنها آشنا شوید.بخوانید تا کشف کنید که: چه چیزی باعث شد،آلبرت آینشتاین نشانی خانه خود را فراموش کند؟ کدام دانشمند خود را توی آتشفشان انداخت؟ چرا گالیله را به چهار میخ کشیدند؟ اگر فکر میکنید تحمل دیدن بخش حال بد کن علم را دارید،این کتاب را بخوانید تا بفهمید چگونه رادیوم در یک طویله کشف شد.چه کسی با کشف یک ماده شیمیایی بسیار بوگندو،همه جا را به گند کشید و چگونه اسحاق نیوتن،برای اولین بار ترس از بشقاب پرنده ها را در مردم ایجاد کرد. دانشمندان زحمتکش همراه با خود آزمایی های خوشمزه و طرح های جالب،لبریز از اطلاعات گوناگون است!

شازده کوچولو/نویسنده:آنتوان دو سنت اگزوپری/ ارائه دهنده : آریا زارع/ دانش آموز

گزیده هایی از کتاب

در این هنگام بود که روباه پیدا شد.
روباه گفت: سلام.
شازده کوچولو سر برگرداند و کسی را ندید ولی مودبانه جواب سلام داد.
صدا گفت: من اینجا هستم زیر درخت سیب.
شازده کوچولو پرسید: تو که هستی؟ چه خوشگلی!.
روباه گفت: من روباه هستم.
شازده کوچولو به او تکلیف کرد که بیا با من بازی کن. من آنقدر غصه به دل دارم که نگو.
روباه گفت: من نمی توانم با تو بازی کنم. مرا اهلی نکرده اند.
شازده کوچولو آهی کشید و گفت: ببخش! اما پس از کمی تامل باز گفت: اهلی کردن یعنی چه؟
روباه گفت: تو اهل اینجا نیستی پی چه می گردی؟
شازده کوچولو گفت: من پی آدم ها می گردم. اهلی کردن یعنی چه؟
روباه گفت :آدم ها تفنگ دارند و شکار می کنند. این کارشان آزاردهنده است. مرغ هم پرورش می دهند و تنها فایده اشان همین است. تو پی مرغ می گردی؟
شازده کوچولو گفت: نه من پی دوست می گردم. نگفتی اهلی کردن یعنی چه؟
روباه گفت: اهلی کردن چیز بسیار فراموش شده ای است. یعنی ایجاد علاقه کردن.

دو تا خفن/ نویسنده: جوری جان مک بارنت/ارائه دهنده:ابوالفضل کمایستانی/دانش آموز

مای مورفی اصلا از رفتن به شهری کسل کننده به نام یانی وَلی خوشحال نیست. یاونی ولی، شهری است که فقط و فقط به خاطر یک چیز معروف است: گاوها. در مدرسه ی قبلی مای، همه می دانستند که او خفن ترین و حقه بازترین بچه ی شهر است اما مای خیلی زود متوجه می شود که در یانی ولی، بچه ای خفن و حقه باز زندگی می کند که کارش هم خیلی خوب است. اگر قرار باشد که مای، لقب خفن ترین بچه ی شهر را از این پسر اسرارآمیز بگیرد، باید دنبال حقه های خیلی بزرگتر و خفن تری برود. این دو شخصیت در ابتدا با هم وارد جنگ بزرگی می شوند تا این که تصمیم می گیرند با یکدیگر متحد شوند و بزرگترین و خفن ترین حقه ای که تا به حال دیده شده را به نمایش بگذارند.

در پایان این نشست جوایزی از طرف اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جوین به معرفی کننده گان کتاب اهدا شد.

قصه خوانی و برگزاری مسابقه نقاشی از کتاب امام رضا (ع) و فاطمه فاطمه جشنواره رضوی

برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای و پویش رضوی در مدرسه پسرانه متوسطه اول شهید مطهری شهرنقاب

برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای رضوی در مدرسه دخترانه متوسطه اول ام الائمه محله کلاته آقا محمد نقاب

قصه خوانی و برگزاری مسابقه پویش از کتاب کبوترها و آهوها در محل مهد کودک های فردای روشن و کوثر

برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای و مسابقه رنگ آمیزی در مدرسه شهید شیرودی نقاب

قصه خوانی و بازدیدمهدکودک فردای روشن شهرستان جوین از کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب

برگزاری مسابقه نقاشی انقلاب در مدرسه ابتدایی نامجو شهرستان جوین

های ,کتاب ,روباه ,کوچولو ,شازده ,عمومی ,شازده کوچولو ,روباه گفت ,دانش آموز ,اهلی کردن ,را به ,عمومی عطاملک جوینی ,کتابخانه عمومی عطاملک ,گردی؟ شازده کوچولو ,توسط کتابخانه عمومی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

mirzaie باغ سپیدار gazbor کتابخانه عمومی شهدای خلیج فارس ابوموسی وبلاگ الهه دارانی گنهرانی نایت سیستم موفقيت ترفند های SEO ترسناک ترین وبلاگ دنیا fateh